دانلود فیلم،سریال،زیرنویس،موزیک،موزیک ویدیو 2011 رایگان
پیروزی جهان اسلام


سلام به دوستان عزیز
این وبلاگ برای راحتی شما واطلاع از پیرامون جهان راه اندازی گردید.
لطفا نظرات وپیشنهادات خود را درباره وبلاگ وموظوعات ذکر کنید.
شما میتوانید مشخصات مطلالب مورد نظرتان را به ایمیل من بفرستید تا در وبلاگ بگذارم.
با تشکر SAME

مدیر وبلاگ : same
نویسندگان
نظرسنجی
شما چه نوع فیلم وسریالی را دوست دارید؟(شما پاسخ دهید ما بگذاریم)برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
صفحه نخست    |     تماس با مدیر    |     پست الکترونیک    |     RSS    |     ATOM
یکشنبه 17 اردیبهشت 1391

عکس های جالب و دیدنی با مفهوم سال 2012 پایان دنیا

پدیده سال 2012 طبق عقاید یهودی مسیحی، به مجموعه‌ای از اتفاقات گفته می‌شود که جهان و زندگی را به سمت پایان دنیا یا آرماگدون سوق می‌دهد که تاریخ دقیق آن ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ می‌باشد. در زمینه چگونگی و نوع این پایان نظرات مختلفی مطرح شده که در ادامه خواهند آمد:

 

نظریه اوّل:

بنابر باور برخی این تاریخ پایان پنجمین دوره ۵۱۲۵ ساله تقویم قوم مایا است. مایا نام مجموعه‌ای از اقوام سرخپوست در جنوب مکزیک و شمال امریکای مرکزی است. مایاها از مشهورترین قبایل آن دوران بوده‌اند. آنان شهرهایشان را در دل جنگل‌های بارانی می‌ساختند. فرزندان آنها، هنوز هم در این منطقه‌ها زندگی می‌کنند. ادعا می‌شود قوم مایا از جمله تمدن‌های بسیار پیشرفته امریکای مرکزی بود. دست آوردهای مایاها در هنر، معماری، نجوم و ریاضیات بسیار چشمگیر بوده است. طبق این مبنا بنابر دوره تقویمی مایاها این تاریخ پایان این دوره می‌باشد و اتفاقی عظیم این نابودی را در پی خواهد داشت.

 

بررسی نظریه اوّل:

محققان مختلفی درباره‌ی اینکه آیا فاجعه‌ای در سال ۲۰۱۲ رخ خواهد داد، بحث کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که نشانه‌های رستاخیز قریب الوقوع (پدیده ۲۰۱۲) نه در عقاید باستانی مایا‌ها یافت شده نه در مطالعات علوم معاصر. مایاشناسان سر شناس نیز درباره اینکه آیا سال ۲۰۱۲ پایان دوره تقویم این قوم است، و آیا این تاریخ سرآغاز دوره‌ای جدید برای بشریت است بحث کرده‌اند و بیان داشته‌اند که این عقاید برداشت‌های نادرست از تاریخ مایا‌ها است.

همچنین در منابع قدیمی این قوم نیز پیدا کردن سر نخ‌هایی از بیان این موضوع بسیار نادر و کمیاب است. این امر بیان کنندهٔ این است که حتی در میان بزرگان قوم مایا نیز اختلافات بسیاری بر سر این حقیقت این موضوع وجود دارد. همین‌طور اخترشناسان و دانشمندان علوم طبیعی دیگر نیز این نظریه را رد کرده‌اند. لذا روشن می‌شود که این نوع بررسی تاریخی قوم مایا و تعیین زمان برای پایان دنیا صحیح نیست و استدلال علمی تاریخی ندارد.

 

نظریه دوّم:

گروه دیگری بر این‌ باورند این تاریخ بنابر پیشگویی‌های نوسترادامس پایان دنیا معرفی شده و طبق این پیشگویی در این تاریخ پایان دنیا رخ خواهد داد. در این باره مستندی هم در امریکا تولید شده که به اثبات و ارائه دلیل برای این ادعا می‌پردازد.

 

بررسی نظریه دوّم:

نوستراداموس که یکی از مهمترین و برجسته‌ترین شاگردان اسحاق کور (موسس فرقه کابالا یا عرفان یهودی) می‌باشد و عقاید و افکارش به شدت تحت تاثیر فرقه باطل کابالا قرار دارد.  آنچه به عنوان پیشگویی‌های او مطرح می‌شود، مجموعه شعرهایی است که غالب آنها قابل تطبیق بر مسائل متعددی هستند. بر همین مبنا ادعاهایی مبنی بر پیشگویی جنگ ایران و عراق یا سقوط صدام بر بیت‌هایی از این اشعار منطبق می‌گردد.

جالب است که سال‌ها پیش نیز ادعاهایی مشابه برگرفته از این پیشگویی ها مطرح شد که هیچ وقت اتفاق نیفتاد و زمان اعلام شده آن نیز گذشته است. در مورد پیشگویی مربوط به سال 2012 اولا استناد این امر به نوستراداموس معلوم نیست و اثبات علمی نشده است. ثانیا غالب این پیشگویی های مطرح شده هیچ وقت اتفاق نیفتاد و ثالثا دلایل قطعی عقلی، نقلی و علمی بر خلاف آن وجود دارد.

 

نظریه سوم:

ادعا می‌شود که در این تاریخ یک اتفاق شگرف در منظومه شمسی می‌افتد که هر چند هزار سال یکبار پیش می‌آید. این اتفاق در یک خط قرار گرفتن تمام کرات منظومه شمسی با خورشید است و همین امر باعث فعل و انفعالاتی در در درون هسته زمین می‌گردد و باعث انفجار‌های عظیم آتشفشانی، زلزله‌های بی سابقه، سونامی و... می‌شود و نهایتا عمر دنیا به پایان می‌رسد.

 

بررسی نظریه سوم:

برای رد این نظریه نبودن دلیل کافی علمی کفایت می‌کند در ضمن ناسا به عنوان مرجعی در نجوم این قضیه را از اساس باطل دانسته که در ادامه قسمتی از گفتگو در همین زمینه خواهد آمد.

 

نظریه چهارم:

این تاریخ زمان اتفاق افتادن آرماگدون و نبرد نهایی خیر و شر است همان مطلبی که در ادیان مختلف به عنوان ظهور منجی و مقابله خیر و شر مطرح می‌شود که سبب نابودی افراد زیادی شده و نهایتا دوره جدید انسانی آغاز می‌شود.

 

بررسی نظریه چهارم:

اینکه زمان دقیق ظهور منجی حقیقی (در عقاید شیعی حضرت مهدی علیه السلام) چه زمانی است؟ هیچ دینی به این امر مستقیما اشاره ندارد و دلایل زیادی بر مشخص نبودن این زمان وجود دارد. و آنچه در این زمینه در كتاب‌ها و منابع دینی دیده می‌شود تبیین نشانه‌های این دوره است كه به دو دسته نشانه‌های قطعی و غیر قطعی تقسیم می‌شوند.

اما اینكه منجی دروغین یهودی امریکایی چه وقت ظهور می‌کند قطعا به دلیل عدم وجود خارجی و ساختگی بودن آن می‌تواند در هر تاریخی باشد. تفكری كه ناشی از افکار شوم صهیونیسم جهانی است که در حقیقت فریب و نیرنگی جدید از سوی آنان خواهد بود. نهایتا این امر مسلم است كه با ظهور منجی واقعی حضرت صاحب الزمان (عج) این برنامه ها باطل شده و از میان برچیده خواهد شد.

 

با آنکه بطلان نظریه سال 2012 واضح و روشن است، در ادامه بخشی از پاسخ‌های ناسا به عنوان مرجعی علمی غربی مطرح می‌شود که نشان می‌دهد این نظریه در دانشمندان غربی هم جایگاهی ندارد و بیش از یک بازی سیاسی نیست. این سوال و جواب بین یک گزارشگر و دن یئومنس دانشمند ارشد پژوهش‌های سازمان ناسا مطرح شده که در ادامه می‌آید:

س: آیا در سال 2012 چیزی زمین را تهدید می کند؟ وب سایتهای اینترنتی زیادی می گویند که جهان در سال 2012 تمام خواهد شد.

ج: در سال 2012 هیچ اتفاق بدی در کره زمین نخواهد افتاد. سیاره ما اکنون بیشتر از 4 میلیون سال است که در وضعیت خوبی به سرمی برد. و دانشمندان معتبر در سراسر دنیا با آگاهی می گویند که تهدیدی در سال 2012 متوجه زمین نیست.

س: چه چیزی منشاء این تئوری است که جهان در سال 2012 تمام می شود؟

ج: داستان با ادعاهای مربوط به نیبیرو شروع شد. سیاره فرضی که توسط سومریان کشف شد. برتراز سیاره زمین. این فاجعه ابتدا در ماه می سال 2003 پیش بینی شده بود. اما زمانی که این اتفاق نیفتاد، روز قیامت به دسامبر 2012 حرکت داده شد. در آن وقت دو افسانه اشاره داشتند به پایان یک چرخه در تقویم قدیمی قوم مایا در یک انقلاب زمستانی در سال 2012 که با اتصال آنها تاریخ 21 دسامبر سال 2012 بعنوان روز قیامت پیش بینی شد.

س : یعنی تقویم مایا در دسامبر 2012 تمام می شود؟

 ج: درست همانطور که تقویم دیوار آشپزخانه شما هم نشان می دهد، پس از 21 دسامبر چیزی وجود ندارد. در تقویم مایا بعد از 21 دسامبر 2012 دیگر شما چیزی پیدا نمی کنید. این تاریخی است بر پایان یک دوره طولانی تمدن مایا اما پس از آن تقویم شما از 1 ژانویه شروع می شود و دوره طولانی دیگری برای تمدن مایا در تقویمش آغاز می گردد.

س: این پدیده کجا رخ میدهد که سیارات دیگر در مسیرشان برروی زمین تاثیر می گذارند؟

ج: هم ترازی سیارات در دهه های آینده خیلی کم خواهد بود. و حتی اگر این اتفاق هم بیفتد. تاثیر شان بر زمین اندک خواهد بود. « در هر ماه دسامبر، زمین و خورشید با مرکز تقریبی کهکشان راه شیری در یک ردیف قرار می گیرند. اما این رویداد هر ساله نتیجه ای ندارد. در آنجا ظاهرا مقدار زیادی کشش میان اجرام آسمانی وجود داشته و محل و گذرگاه آنها در انتهای تقویم سال 2012 قرار دارد.

من عاشق یک کتاب خوب و فیلم به اندازه یک مرد در آینده هستم. اما اکنون در زمانی هستیم که مواد اطراف ما می توانند در فضای کامپیوتری حرکت کنند. همه چیزهایی که تلویزیون و فیلم‌ها نشان می دهند مبنای علمی ندارند. آنها حتی اخبار جعلی از ناسا را منتشر می کنند.

س: آیا جهان در سال 2012 درخطر اثابت یک شهاب سنگ قرار دارد؟

 ج: ما قبلاً روشن کرده ایم که در فضا سیارکی همچون نمونه ای که باعث نابودی دایناسورها شد وجود ندارد و تهدیدی هم برای ما وجود نخواهد داشت. همه این کارها و کشفیات بصورت آشکاردر وب سایت دفتر برنامه NEO ، ناسا موجود است. بنابراین شما خودتان می توانید ببینید که آیا برخوردی در سال 2012 پیش بینی شده است یا نه.

س : دانشمندان ناسا درباره ادعاهای مطرح شده مربوط به این روز چه احساسی دارند؟

ج: برای ادعای فاجعه و یاتغییرات تاثیربرانگیز در سال 2012 ، مبنای علمی چیست؟ و چه مدرکی وجود دارد؟ هیچی نیست! همه اینها تخلیلی هستند و ساخته و پرداخته کتاب‌ها و فیلم‌های سینمایی و مستندها و اینترنت. اینگونه ما قادر به تغییر این واقعیت ساده نیستیم. هیچ مدرک معتبری مبتنی بر داده های علمی و شواهد معتبری که نشان از وقوع یک فاجعه در دسامبر 2012 باشد وجود ندارد.

 س: آیا خطر طوفان خورشیدی غول پیکری در سال 2012 خورشیدی پیش بینی نشده است؟

ج : فعالیت‌های خورشیدی یک چرخه عادی است که هر 11 سال به اوج می رسد. اکنون داریم به اوج این فعالیتها نزدیک می شویم. شعله های فروزان خورشید ممکن است باعث قطع ارتباطات ماهواره ای شود. اگر چه مهندسان اکنون در حال یادگیری این مساله هستند که چگونه قطعات الکترونیکی بسازند که بتوانند در برابر طوفانهای خورشیدی بتواند دوام بیاورد. اما این ارتباطی با خطر ویژه ای در سال 2012 ندارد. طوفان خورشیدی بعدی بین سالهای 2012 تا 2014 رخ خواهد داد. پیش بینی می شود که این چرخه خورشیدی در حد متوسط بوده وتفاوتی با چرخه های قبلی اش در طول تاریخ نخواهد داشت. 


عکس های جالب و دیدنی با مفهوم سال 2012 پایان دنیا

عکس های جالب و دیدنی با مفهوم سال 2012 پایان دنیا

عکس های جالب و دیدنی با مفهوم سال 2012 پایان دنیا


نوع مطلب : مذاهب و ادیان، 
برچسب ها : مسئله سال 2012 و پایان دنیا،شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات